Gerbiami kolegos,
 
Vieninteliam reprezentatyviam, jau dvidešimt metų leidžiamam architektūriniam žurnalui iki gegužės 2 d. galite skirti 2 % savo metinių pajamų mokesčio.
 
Žurnalas „Archiforma“,  tai vienintelis  elitinės lietuviškos architektūros apžvalgos žurnalas, skirtas architektams ir visai  intelektualiai visuomenei, besidominčiai šiuolaikine Lietuvos architektūra, moksliniais architektūros ir urbanistikos tyrinėjimais,kitomis aktualijomis,taip pat dalyvaujančiai Respublikos architektūrinėje raidoje – jos plėtroje,planavime,statyboje.
 
Atsidėkodami Jums už palaikymą padovanosime 2016 metų ½ Nr. elektroninę žurnalo versiją.

Skaityti toliau…

Atsiprašome UAB “Neoformos” ir įmonės vadovo Lauro Rusecko už klaidą paskutiniame “Archiformos” numeryje 2015 3/4 straipsnyje “Amberton Green Palanga” nenurodžius įmonės prie autorių kolektyvo.
UAB “Neoforma” atliko eksterjero rekonstrukcijos projektą, UAB “Arches” atliko interjero projektą.
_
Dar kartą atsiprašome,
Archiformos redakcija

ARCHIFORMA
2016 metų sausio 28 dieną Lietuvos architektų sąjungoje įvyko tradicinis kasmetinis „Archiformos“ renginys – „Geriausia 2015 metų realizacija“. Renginys nuo įprasto kasmetinio, skyrėsi tuo, kad buvo pažymėtas žurnalo „Archiforma“ egzistavimo dvidešimtmetis.

Iš L. Vaičio pasisakymo:
„Tada įžengiant į XXI amžių, dviem „protingiems“ žmonėms R. Buivydui ir man, tapo aišku – su šiuolaikine Lietuvos architektūros istorija taip nebus.
Taip 1996 metais gimė „Archiforma“ – Lietuvos architektūros metraštis – objektyvus, prolietuviškas leidinys.
Skaityti toliau…

ARCHIFORMA
Geriausios metų realizacijos apdovanojimai, kasmet rengiami žurnalo Archiforma, vyks 20-ąjį kartą. Archiforma teikia architektūrinę premiją už savitą meninę koncepciją. Iš einamaisiais metais Archiformos žurnalo puslapiuose pristatytų architektūros kūrinių, išsiskiriančių ir pranokstančių kitus, išrenkamas, deramai įvertinamas ir apdovanojamas geriausias. Tikimasi, jog vienintelio profesionalaus žurnalo kūrybinė veikla skatina naujų architektūrinių formų ir kokybės raidą, populiarina laikmečio architektūrą, lemia architektų vidinės kultūros ir kūrybingumo tobulėjimą, pristato objektyvią Lietuvos architektūros apžvalgą pasaulyje.
 
Skaityti toliau…

archiforma20152

Jau galite įsigyti 2015 metų 3/4 numerį, kurio pagrindinė tema – Modernybė bei šiuolaikinės architektūros pristatymo klausimai. “Archiformą” galite rasti “Technikos”, “Humanito” knygynuose, Architektų sąjungos skyriuose bei užsiprenumeruoti mūsų svetainėje čia (nuoroda į prenumeratą).

Taip pat tęsiamas straipsnių ciklas „Architektūros riteris“, bei pristatomas interviu su Aplinkos ministerijos atstovais apie naujai kuriamą Architektūros įstatymą.

unideco
Vilniuje įsikūręs, jau penkiolika metų sėkmingai veikiantis statybinių ir apdailos prekių parduotuvių centras „Medžio centras“ ruošiasi permainoms. Atsižvelgdama į paklausą ir naujausias tendencijas, nuo kitų metų šį centrą valdanti UAB „MC Grupė“ atskiria statybinių medžiagų ir namų apdailos sritis, pristatydama visiškai naują namų apdailos prekybos centrą UNIDECO. Su naujuoju apdailos prekybos centru įmonė taikysis į vidurinį segmentą, kuriame šiuo metu mato ne pilnai užpildytą nišą.
 
Skaityti toliau…

„Šildome“ siūloma grindinio „Uponor“ šildymo sistema yra itin dažnai naudojama Europoje ir sparčiai populiarėja Lietuvoje. Sistema pasižymi ne tik ekologiškumu, bet ir pakankamai greitu atsipirkimu, mažomis energijos sąnaudomis, patogiu valdymu bei estetika. Grindinio šildymo sistema vasarą gali būti pritaikoma ir kaip vėsinamoji, kombinuojama su kitomis pastato šaldymo sistemomis.
 
Skaityti toliau…

archiformaNaujas2
Jau galite įsigyti naujausią 2015 metų numerį, kurio pagrindinė tema – „Modernybė“. Platinimo vietas galite rasti mūsų svetainėje: Prekybos vietos
 
Antrasis „Archiformos“ 2015 metų numeris pasirodys gruodžio mėnesį. Toliau tęsiama pagrindinė tema „Modernybė“, bei tęstinis projektas „Architektūros riteris“. Šioje skiltyje bus pristatytas Evaldas Purlys. Taip pat pristatomi architektų renginiai: Zavišinės bei Dineikos stipendijos teikimai.
 
Žurnale bus apžvelgiami šie objektai:
 
Architektūros laboratorijos objektai:
1. Turgaus projektas Klaipėdoje
2. Kurhauzas Smiltynėje
3. Birių krovinių terminalo administracinis pastatas Klaipėdoje
4. Rygos autobusų stoties konkursinis projektas
5. Fabriko Telšiuose renovacija ir konversija į prekybos paskirties objektą
 
Skaityti toliau…

K-2_2015 kovas Archiforma

2015 metų „Archiformos“ tema – Modernybė bei šiuolaikinės architeketūros pristatymo klausimai. Šiuolaikinės architektūros ir modernybės sąvoka kiekvienu konkrečiu momentu visuomenės vystymosi istorijoje, apima įvairialygius politinius, socialinius ir kultūrinius procesus. Lietuvoje šie procesai ypatingai specifiški, kadangi normalų – demokratinį valstybės vystymą, permanentiškai įtakojo primestas skirtingų politinių tikslų siekiančios, priverstinės priemonės. Jos turėjo įtakos visam kultūriniam procesui, suvaržė ir taip nepakankamai analizuotą ir respektuotą vietinių tradicijų įtaką šiuolaikinei architektūrai, ypatingai raiškiai atsiskleidžiančios, kaip materialiai apčiuopiamos ir totalitariai įtakojančios kraštovaizdį. Skaityti toliau…

Kad Lietuva geba įsisavinti Europos Sąjungos skiriamas lėšas, įrodo ne vien ūkininkai ir gamybininkai. Į lėšų panaudojimo karuselę jau prieš kelerius metus įsisuko ir sėkmingai ant vidutinio arkliuko (kainos prasme) supasi universitetai. Nuo naujų poilsio bazių iki stambių mokslą, studijas ir verslą sujungiančių centrų – tokia naujųjų alma mater statybų amplitudė.

 
11

Skaityti toliau…

Puslapis 1 iš 212