unideco
Vilniuje įsikūręs, jau penkiolika metų sėkmingai veikiantis statybinių ir apdailos prekių parduotuvių centras „Medžio centras“ ruošiasi permainoms. Atsižvelgdama į paklausą ir naujausias tendencijas, nuo kitų metų šį centrą valdanti UAB „MC Grupė“ atskiria statybinių medžiagų ir namų apdailos sritis, pristatydama visiškai naują namų apdailos prekybos centrą UNIDECO. Su naujuoju apdailos prekybos centru įmonė taikysis į vidurinį segmentą, kuriame šiuo metu mato ne pilnai užpildytą nišą.
 
Skaityti toliau…

„Šildome“ siūloma grindinio „Uponor“ šildymo sistema yra itin dažnai naudojama Europoje ir sparčiai populiarėja Lietuvoje. Sistema pasižymi ne tik ekologiškumu, bet ir pakankamai greitu atsipirkimu, mažomis energijos sąnaudomis, patogiu valdymu bei estetika. Grindinio šildymo sistema vasarą gali būti pritaikoma ir kaip vėsinamoji, kombinuojama su kitomis pastato šaldymo sistemomis.
 
Skaityti toliau…

archiformaNaujas2
Jau galite įsigyti naujausią 2015 metų numerį, kurio pagrindinė tema – „Modernybė“. Platinimo vietas galite rasti mūsų svetainėje: Prekybos vietos
 
Antrasis „Archiformos“ 2015 metų numeris pasirodys gruodžio mėnesį. Toliau tęsiama pagrindinė tema „Modernybė“, bei tęstinis projektas „Architektūros riteris“. Šioje skiltyje bus pristatytas Evaldas Purlys. Taip pat pristatomi architektų renginiai: Zavišinės bei Dineikos stipendijos teikimai.
 
Žurnale bus apžvelgiami šie objektai:
 
Architektūros laboratorijos objektai:
1. Turgaus projektas Klaipėdoje
2. Kurhauzas Smiltynėje
3. Birių krovinių terminalo administracinis pastatas Klaipėdoje
4. Rygos autobusų stoties konkursinis projektas
5. Fabriko Telšiuose renovacija ir konversija į prekybos paskirties objektą
 
Skaityti toliau…

K-2_2015 kovas Archiforma

2015 metų „Archiformos“ tema – Modernybė bei šiuolaikinės architeketūros pristatymo klausimai. Šiuolaikinės architektūros ir modernybės sąvoka kiekvienu konkrečiu momentu visuomenės vystymosi istorijoje, apima įvairialygius politinius, socialinius ir kultūrinius procesus. Lietuvoje šie procesai ypatingai specifiški, kadangi normalų – demokratinį valstybės vystymą, permanentiškai įtakojo primestas skirtingų politinių tikslų siekiančios, priverstinės priemonės. Jos turėjo įtakos visam kultūriniam procesui, suvaržė ir taip nepakankamai analizuotą ir respektuotą vietinių tradicijų įtaką šiuolaikinei architektūrai, ypatingai raiškiai atsiskleidžiančios, kaip materialiai apčiuopiamos ir totalitariai įtakojančios kraštovaizdį. Skaityti toliau…

Kad Lietuva geba įsisavinti Europos Sąjungos skiriamas lėšas, įrodo ne vien ūkininkai ir gamybininkai. Į lėšų panaudojimo karuselę jau prieš kelerius metus įsisuko ir sėkmingai ant vidutinio arkliuko (kainos prasme) supasi universitetai. Nuo naujų poilsio bazių iki stambių mokslą, studijas ir verslą sujungiančių centrų – tokia naujųjų alma mater statybų amplitudė.

 
11

Skaityti toliau…

IMG_0089 Skaityti toliau…

Skaityti toliau…

Archiforma žurnals

Pagrindinė 2014 –ųjų metų tema – Lietuvos architektai užsienyje. Pristatoma tiek Lietuvoje dirbančių architektų kūryba užsienyje, tiek emigravusių Lietuvos architektų kūryba. Kaip visada bus pristatyta geriausių realizuotų objektų ir įdomiausių projektų apžvalga.
Pristatomi šių Lietuvos architektų darbai užsienyje:

10723589_10153411609519237_1038272325_n Skaityti toliau…

1

Nors gausus daugiabučių namų derlius Vilniuje jau ėmė varginti pastabių miestiečių akis, vienas kitas statinys vis dėlto nusipelno įdėmesnio žvilgsnio. Šių metų rudenį, prestižiniame Antakalnio rajone, iškilo naujas, vos keturių aukštų daugiabutis gyvenamas namas “Pylimėliai“. Dėmesį visų pirma traukia išskirtinė vieta, kurią projekto vystytojams pavyko rasti. Apsuptas Aukštagirių miško ir Šveicarijos parko želdinių, tačiau lengvai ir greitai pasiekiamas tiek automobiliu, tiek dviračių takais, šis objektas tampa puikiu kąsneliu nuo sostinės šurmulio pavargusiam miestiečiui.

Skaityti toliau…

Puslapis 1 iš 212