Antroji renginio dalis buvo skirta kas dvejus metus vykstančios šiuolaikinės architektūros parodos-konkurso „Žvilgsnis į save“ nugalėtojų apdovanojimams ir jų projektų parodos atidarymui. Šiemet vienuoliktą kartą organizuotame konkurse 60 architektų komandų pateikė beveik 140 per pastaruosius dvejus metus sukurtų projektų ir realizuotų darbų. Juos vertino ir penkis geriausius išrinko tarptautinė komisija, sudaryta iš architektų Carlio Backstrando (Švedija), Austro Mailičio (Latvija) ir Viktoro Zotovo (Ukraina). Analizuodama projektus, komisija vertino architektūrinės idėjos aiškumą, originalumą, novatoriškumą, santykį su aplinka bei socialinę ir ekologinę projekto reikšmę.


Konkurso laimėtojai ir jų projektai:
Namas Žvėryne – INBLUM (Laura Malcaitė, Margarita Podagelytė, Dmitrij Kudin, Ricardo Rodrigues, Renata Mickevičiūtė).
Vilniaus centrinio pašto pritaikymas ISM universitetui – A2SM ARCHITEKTAI (Aurimas Sasnauskas, Radvilė Samackaitė, Diana Sabaliauskienė, Viačeslavas Malenko, Joris Šykovas).
„Stasys Museum“ – IMPLMNT ARCHITECTS (Aurimas Syrusas, Greta Brimė, Ričardas Bertašius, Aurelija Kniukštaitė, Eglė Gečaitė, Ieva Sirijatavičiūtė, Kotryna Bajorinaitė, Jonė Virbickaitė).
Mokykla „Herojus“ – G. Natkevičius ir partneriai (Eglė Savodnikaitė, Adomas Rimšelis, Audronė Dzingienė, Gintautas Natkevičius).
Panevėžio Senvagės parkai – PUPA: Life over space (Tadas Jonauskis, Ignas Račkauskas, Lukas Kulikauskas, Augustas Makrickas, Justina Muliuolytė).
Paroda Vilniaus Rotušės aikštėje ir tolesnė kelionė po Lietuvą.

Namas Žvėryne, INBLUM
Autoriai: Laura Malcaitė, Margarita Podagelytė, Dmitrij Kudin, Ricardo Rodrigues, Renata Mickevičiūtė
Vertinimo komisijos komentaras:
Vienas iš žavių architektūros aspektų – darbas skirtingais masteliais. Projektas išryškina grožį ir funkcionalumą kasdieniame gyvenime. Meistriškas darbas, kuriame atsiskleidžia dizaino detalės. Jame sprendžiamas klausimas, kaip kovoti su klimato kaita pasitelkiant naujas technologijas tradicinėse medžiagose, kurias įmanoma padidinti masteliu ir diegti naujoves pramonėje. Tęsiama Žvėryno namų soduose tipologija, pridedant naujų savybių.

Vilniaus centrinio pašto pritaikymas ISM universitetui, A2SM ARCHITEKTAI
Autoriai: Aurimas Sasnauskas, Radvilė Samackaitė, Diana Sabaliauskienė, Viačeslavas Malenko, Joris Šykovas
Vertinimo komisijos komentaras:
Keliaudami po Lietuvą pastebėjome daug sovietinio modernizmo architektūros. Suprasdami šios temos sudėtingumą, vis tiek manome, kad tai istorija ir šaltinis, kurio nereikėtų pamiršti. Kaip palyginti nesena ir su sovietine valstybe siejama, ši istorija dažnai ignoruojama. Projektas yra stiprus šio palikimo pavyzdys ir rodo sėkmingą transformaciją. Modernizmo įvertinimas, kai nauja funkcija miesto centre atsiveria naujai jaunesnei visuomenei ir taip transformuoja visą rajoną. Be to, architektas gerbia pagrindinės pastato erdvės paveldą, tuo pat metu puikiai pritaikydamas ją naujai funkcijai.

„Stasys Museum“, IMPLMNT ARCHITECTS
Autoriai: Aurimas Syrusas, Greta Brimė, Ričardas Bertašius, Aurelija Kniukštaitė, Eglė Gečaitė, Ieva Sirijatavičiūtė, Kotryna Bajorinaitė, Jonė Virbickaitė
Vertinimo komisijos komentaras:
Šis drąsus, elegantiškas ir funkcionalus kūrinys yra puikus įvairių projekto dalių – architektūros, dizaino, kraštovaizdžio ir viešosios erdvės – vientisumo pavyzdys. Iš tiesų jį galima vadinti „gesamtkunstwerk“. Glaudus architektų, projektuotojų, inžinierių ir menininkų bendradarbiavimas leido sukurti puikiai integruotą kūrinį, atitinkantį Naujojo europinio bauhauzo principus. Sėkmingas įgyvendinimas rodo rūpestį medžiagiškumu, detalėmis, taip pat struktūriniais, ekonominiais ir energetiniais kūrinio aspektais. Šis objektas daro didelį kultūrinį poveikį vietos bendruomenei, nes stiprina regiono kultūrinę, švietimo, socialinę ir ekonominę veiklą. Be to, pasitelkdama savo architektūrą, jis siekia tapti svarbia kultūros institucija nacionaliniu ir pasauliniu mastu.

Mokykla „Herojus“, G. Natkevičius ir partneriai
Autoriai: Eglė Savodnikaitė, Adomas Rimšelis, Audronė Dzingienė, Gintautas Natkevičius
Vertinimo komisijos komentaras:
Šiame projekte architektūra atspindi ir skatina novatorišką programą vaikams. Lanksčios ir efektyviai naudojamos erdvės padeda vykdyti įvairias šios pradinės mokyklos veiklas. Projekto atvirumas integruoja jį su vietos tėvų ir pedagogų bendruomene. Geras architektų ir nuomininkų bendradarbiavimo pavyzdys, nes architektai inicijavo esamo statinio – sovietinio spaudos namų pastato – pakartotinį panaudojimą. Tokios tvarios strategijos padeda mažinti CO2 pėdsaką ir skatina jaunąją kartą įsisavinti pakartotinio panaudojimo ir bendradarbiavimo idėjas.

Panevėžio Senvagės parkai, „PUPA: Life over space“
Autoriai: Tadas Jonauskis, Ignas Račkauskas, Lukas Kulikauskas, Augustas Makrickas, Justina Muliuolytė
Vertinimo komisijos komentaras:
Panevėžio Senvagė – tai miesto centre esantis parkas su didžiuoju tvenkiniu, sala, tiltais ir Nevėžio krantinėmis. Siūlydami parko atnaujinimo idėją, architektai siekė sukurti atpažįstamą parko identitetą ir kartu sukurti daugiau erdvių poilsiui prie vandens. Naujojo Senvagės parko išskirtinumas – Panevėžiui būdingų molinių plytų takas, žiedas. Jis jungia pagrindinius parko traukos objektus, salas, tvenkinį, upę, šlaitus, aukštutinę ir žemutinę terasas ir aplinkinius kvartalus. Takas siaurėja, platėja, leidžiasi prie vandens ir sukuria daugiau vietų prisėsti, pailsėti, žaisti.

 

error: