Lietuvos architektūros metraštininkas žurnalas Archiforma leidžiamas nuo 1996 m. Žurnalas skirtas architektams ir visiems, profesionaliai besidomintiems šiuolaikine Lietuvos architektūra, moksliniais architektūros ir urbanistikos tyrinėjimais, kitomis architektūrologijos aktualijomis.

Per pastaruosius dešimtmečius išsiplėtojus ne tik statybų verslui, bet ir intelektualių paslaugų paklausai, Archiforma siekia profesionaliai ir dėmesingai pristatyti Lietuvos architektų ir urbanistų kūrybą bei reprezentuoti ją skaitytojui užsienyje. Todėl bendradarbiaujama su kūrybingais ir profesionaliais autoriais – architektūros profesoriais, doktorantais, magistrantais ir plunksną valdančiais architektais, architektūros fotografais. Visų tekstų santraukos verčiamos į anglų kalbą.

3500 egzempliorių Archiformos metinis tiražas platinamas visuose Lietuvos architektų sąjungos skyriuose, Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos skyriuje, platinimo tinklo „Vaga“ didžiausiuose knygynuose ir kitose prekybos vietose. Taip pat Archiforma pasiekia 300 architektų ir projektuotojų įmonių, 60 savivaldybių visoje Lietuvoje, 53 šalies ambasadas užsienyje, 10 žymiausių pasaulio architektūrinių žurnalų redakcijų. Archiforma yra priimta į vieną respektabiliausių pasaulio bibliotekų aprūpinimo tinklų „Otto Harrassowitz KG“ Vokietijoje.

Žurnalą Archiforma galima rasti ir internete: www.archiforma.lt. Čia publikuojama virtuali žurnalo versija, kaupiamas archyvas, veikia kitos popierinį žurnalą papildančios rubrikos.

Kasmet žurnalas Archiforma teikia architektūrinę premiją už savitą meninę koncepciją. Iš einamaisiais metais Archiformos žurnalo puslapiuose pristatytų architektūros kūrinių, išsiskiriančių ir pranokstančių kitus, išrenkamas, deramai įvertinamas ir apdovanojamas geriausias. Tikimasi, jog vienintelio profesionalaus žurnalo kūrybinė veikla skatina naujų architektūrinių formų ir kokybės raidą, populiarina laikmečio architektūrą, lemia architektų vidinės kultūros ir kūrybingumo tobulėjimą.

error: