Šiandien nuotekų šalinimo ir vandens tiekimo technologijų kūrėjams tenka svarbus vaidmuo, prisidedant prie tvarios miesto ekosistemos formavimo. Koja kojon žengia idealaus patogumo galutiniam naudotojui bei statybų projekto vystytojui aspektai. Kaip visa tai suderina sanitarinių sistemų gamintojas „Geberit“, kurio viena pažangiausių inovacijų daugiaaukščiams pastatams vis dažniau diegiama ir Lietuvoje?

Dėmesys švaresnei ir sveikesnei aplinkai

Patikima vamzdynų medžiagiškumo kokybė – vienas pirmųjų niuansų, į kurį rekomenduojama atsižvelgti planuojant gyvenamojo komplekso, komercinio pastato ar pramoninės zonos projekto nuotekų infrastruktūrą.

„Geberit“ alternatyva technologinių sprendimų komponentų gamyboje ir apskritai pramonėje paplitusiam pigesniam PVC plastikui yra didelio tankio polietilenas.

„Jis saugesnis, nes ilgalaikėje perspektyvoje arba tokių grėsmių kaip gaisras atveju neišskiria nuodingų medžiagų. O tai atliepia tokius įmonės tvarumo strategijos tikslus kaip nedaryti žalos aplinkai, užtikrinti statybos sprendimų ilgaamžiškumą, bei, žinoma, maksimalų komfortą naudotojui“, – akcentuoja „Geberit“ projektų vadovas Vytautas Dinda.

„Geberit SuperTube“ – itin vietą taupanti nuotekų šalinimo instaliacija

Kalbant apie konkrečių šveicariškos kokybės sistemų pritaikymą, V. Dinda pamini didėjantį aukštybinių pastatų skaičių ir jiems reikalingus specifinius sprendimus. Standartinė nuotekų sistema daugiaaukščiuose užima daug ploto, mat nišoje reikia sumontuoti nuotekas nuleidžiantį vamzdį ir lygiagretų jam, kuriuo cirkuliuoja nuotekų sistemoje reikalingas oras.

„Tuo tarpu kol kas vienintelė šalies rinkoje abi funkcijas atliekanti mūsų vieno vamzdžio nuotekų sistema ne tik triskart pajėgesnė, bet ir sutaupo įrengimo sąnaudų ir gyvenamojo bei naudingojo ploto. Tai visapusiškai naudinga projekto vystytojui ir tam, kuris sprendimu naudosis“, – pasakoja ekspertas.

Būtent „Geberit SuperTube“ pirmą kartą diegiama Lietuvoje – sostinėje vystomame gyvenamajame kvartale „Skylum“ su 18 ir 20 aukštų dangoraižiais.

Našesnis lietaus surinkimas su „Geberit Pluvia“

Ši pastatų plokščiuosius stogus nuo vandens apkrovos apsauganti sifoninė lietaus nuotekų surinkimo ir nukreipimo sistema, lyginant su įprastu gravitaciniu principu veikiančia lietaus nuotekų sistema, reikalauja kur kas mažesnių skersmenų vamzdynų. Taip pat dėl sistemos veikimo principo ir idealiai suderintų komponentų vakuuminė sistema užsipildo vandeniu su minimaliais oro tarpais ir jos pajėgumas gerokai didesnis.

„Tokiuose dideliuose pastatuose ypač aktualus dar vienas „Geberit Pluvia“ privalumas – be nuolydžių montuojami horizontalūs vamzdynai, leidžiantys maksimaliai panaudoti ne tik grindų plotą, bet ir visą patalpos tūrį. Galiausiai dėl didelio nuotekų judėjimo greičio pažangi technologija savaime išsivalo, taigi priežiūra kur kas paprastesnė nei įprastos“, – dalinasi V. Dinda.

Iš pastarųjų metų projektų su moderniausia lietaus nuotekų sistema, jis pamini olimpinį Lazdynų baseiną. Šis kėlė techniškai įdomių iššūkių, mat pasižymi neįprastos formos ir eksploatuojamu žaliu stogu.

„Tuo tarpu S. Dariaus ir S. Girėno stadioną teko rekonstruoti prisitaikant prie egzistuojančio Kauno miesto lietaus nuotekų vamzdyno tinklo ir unikalios Ąžuolyno parko lokacijos“, – pasakojo V. Dinda.

„Geberit FlowFit“ – geriamojo vandens tiekimui, šildymui, vėsinimui

Tokie naujoviškosios sistemos privalumai kaip spartus, intuityvus ir sklandus montavimas, įmanomas be vamzdžių kalibravimo, daugybės įrankių keitimo ar didelių pastangų dirbant itin ankštose vietose – tik keli aspektai, kurie apsaugo nuo sudėtingų ir brangių sprendimų statybų aikštelėje. O dėl optimizuotų vamzdyno ir jungčių hidraulinių savybių bei minimalių slėgio nuostolių vandentiekio vamzdynus galima projektuoti mažesniais skersmenimis.

 

error: