Šių metų vasario 20 dieną įvyko tradiciniai žurnalo „Archiforma“ organizuojami „Geriausios 2019 metų realizacijos“ apdovanojimai. Šis renginys vyksta nuo 1996 metų, t. y. net 24-iąjį kartą. Ir būtent šie apdovanojimai turi išskirtinį formatą: laimėtoją išrenka praėjusių metų laureatai. Šiemet nugalėtojus rinko „Formos“ kolektyvas, praėjusiais metais laimėjęs prizą už „Pacų viešbučio“ realizaciją.

Architektų komandai „Forma“ teko išties nelengva užduotis. Redakcija, kaip ir kasmet, pateikė penkis einamaisiais metais realizuotus ir žurnale pristatytus objektus. Į šį sąrašą pateko: „Park Town“ biurų pastatas Vilniuje, aut.  UAB „Architektūros kūrybinė grupė“; Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka Vilniuje, aut.  VĮ „Lietuvos paminklai“, projekto vadovė Irena Staniūnienė, Roma Olišauskaitė, Elena Kazlauskaitė, Darius Bagdonavičius, Inga Vilkaitytė; Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ Vilniuje, aut.  A. Trimonio architektų biuras, projekto autorius Alfredas Trimonis, projektą rengiant dalyvavo Rita Kundrotaitė, Rūta Trimonytė, Tumas Kavaliauskas; „Live Square“ Vilniuje, aut. UAB „Unitectus“ (Povilas Čepaitis, Dainius Čepurna, Valdemaras Bučys, Linda Šeženytė, Žilvinas Urbas, kiti architektų grupės nariai); Administracinis-gamybinis kompleksas Babtuose, aut. UAB „Ambraso architektų biuras“ (Audrius Ambrasas, Rasa Ambrasienė; komanda: Ieva Bogušaitė, Jonas Motiejūnas, Justas Jankauskas, Viktorija Rimkutė). Šie objektai buvo išrinkti iš anksto, tad „Formos“ komanda aplankė visus nominuotus pastatus.

Į renginį, organizuojamą Lietuvos architektų sąjungos rūmuose, pasitinkant gyvos muzikos garsams, ketvirtadienio vakarą susirinko nemažas būrys kolegų architektų ir besidominčių architektūra žmonių. Renginį pradėjo VGTU architektūros fakulteto dekanas, buvęs žurnalo „Archiforma“ redaktorius Liutauras Nekrošius.

Žinoma, visi laukė ir „Forma“ komandos nario Sauliaus Mikšto pristatymo. Kaip ir kasmet, kiekvienas objektas pristatytas atskirai, apžvelgiant architektūrines, konstrukcines, funkcines charakteristikas. Apžvelgiami objektai sulaukė ne tik pagyrų, bet ir pasiūlymų, įžvalgų dėl tam tikrų sprendinių.“

Laimėtojus paskelbė renginio vedėjas Liutauras Nekrošius bei praėjusių metų laureatas Saulius Mikštas. Šiemet „Geriausios 2019 realizacijos“ prizą laimėjo  „Architektūros kūrybinės grupės“ komanda, suprojektavusi verslo centrą „Park Town“. Architektai buvo apdovanota ir ilgamečių „Archiformos“ bendražygių „Vadasiga“ prizu – išskirtinio dizaino biuro kėde.

„Archiformos“ vardu dar kartą dėkojame mūsų rėmėjams, kurie prisideda prie vienintelio Lietuvoje kultūrinio architektūros žurnalo! Trumpai apie juos:

Mecenatas „TechnoNicol“: tai viena didžiausių statybinių medžiagų gamintojų Europoje, įkurta 1993 metais. Įmonė valdo 53 gamyklas 7-iose šalyse, 18 mokymo ir 6 mokslinius centrus bei 22 atstovybes 18-koje pasaulio valstybių. Savo produkciją „TechnoNicol“ tiekia į daugiau nei 90 pasaulio valstybių.

„TechnoNicol“ asortimentą sudaro stogo dangos ir hidroizoliacinės bei termoizoliacinės medžiagos. Kompanijos misija – dirbti žmonių gerovei, kad jiems būtų šilta ir jauku gyventi savo namuose, bei prisidėti statant tokius namus ir pastatus, kuriuose žmonės būtų laimingi.

Generalinis rėmėjas „ JUNG Vilnius : Vokietijos bendrovė „Albrecht Jung GmbH & Co“ – tai šimtametes tradicijas puoselėjanti elektros instaliacijos gaminių ir išmaniųjų namo sistemų gamintoja. 
JUNG vardas bei prekės ženklas populiarus ir pasaulyje pripažįstamas kaip vienas elektros instaliacijos gaminių rinkos lyderių. Bendrovės produktų paletę sudaro daugiau kaip 7 000 įvairių gaminių. Jai būdinga dizaino įvairovė ir techninių sprendimų gausa leidžia patenkinti visus šiuolaikinės elektros instaliacijos poreikius. Taip pat „JUNG Vilnius“ suteiktos išskirtinės teisės platinti „Siedle“ gaminius Lietuvoje.

Rėmėjas „Schüco“: įmonė projektuoja ir tiekia sisteminius langų, durų, fasadų, slankiųjų konstrukcijų, apsaugos technikos ir saulės kontrolės sprendimus. Greta šių pažangių produktų, skirtų gyvenamiesiems ir administraciniams pastatams, pastato išorinio apvalkalo specialistas teikia konsultacijas ir skaitmeninius sprendimus visais statybos projekto etapais – nuo pradinės idėjos, projektavimo ir gamybos iki montavimo. Įmonės produktų ir paslaugų asortimentą papildo gamybos įrengimai ir 360° tvaraus gyvavimo ciklas.

Rėmėjas „Vadasiga“ : įmonėje, įkurtoje 2004 metais, suburtas profesionalų kolektyvas, turintis ilgametės patirties baldų versle. Darbuotojų sukauptos žinios ir patirtis greitai užsitarnavo pripažinimą bei pasitikėjimą tarp klientų ir architektų. Savo klientams siūlome tik aukštos kokybės, išskirtinio dizaino baldus. Profesionalų kolektyvas pateiks Jums restorano, biuro, viešbučio ar sporto centro projektą nuo koncepcinės idėjos iki konkrečių, tik Jums suprojektuotų baldų projekto.

Rėmėjas „Beola“: įkurta 1993 metais, savo veiklą pradėjo garsiosios danų kompanijos „Bang & Olufsen“ atstovavimu Lietuvoje. Suradusi rinką kokybiškai garso ir vaizdo technikai, „Beola“ išplėtė savo veiklą. Šiuo metu esamiems ir būsimiems klientams kompanija gali pasiūlyti pasaulinį pripažinimą pelniusių Vokietijos, Austrijos, Skandinavijos ir Italijos gamintojų baldų ir interjerų aksesuarų. Mes siūlome virtuvės, svetainės, miegamojo, lauko, biuro bei kitus visuomeninių objektų baldus, įvairias interjero detales.

error: