1

Studija: Arches
Autoriai: Rolandas Liola, Edgaras Neniškis, Arūnas Liola, Paulius Mirinavičius
Paskirtis: Rekreacinė
Vieta: Buhl, Vokietija
Metai: 2014 m.

Baden-Wurttemberg regione, virš Buhl miesto ant uolų pakibęs XX a. pr. ištaigingi rūmai, daugybę dešimtmečių gyvavo, kaip prabangus viešbutis. Natūralu, jog per ilgą laiko tarpą šis statinys išgyveno ir pakilimų, ir nuosmukių, tačiau naujieji savininkai rodo didelį ryžtą investuoti ir plėsti viešbutį, na o lietuvių architektūros studijos „Arches“ parengtas plėtros projektas drąsiai galėtų atverti duris į šiuos laikus.
Visų pirma, tai istorizmo laikų statinys, kuriame galima atpažinti įvairiausių architektūros stilių detalių, arba kitaip tariant tai tipiškas to laikmečio Vokietijos reprezentacinės-gyvenamosios architektūros pavyzdys. Plečiant tokį objektą, turbūt kiekvienas susidurtų su problema, ar pratęsti istorizmą laviruojant tarp kičo, bet įtikti konservatyviųjų pusei, ar pasinerti į šių laikų medžiagų ir formų galimybes. „Arches“ parengtas naujųjų priestatų projektas diplomatiškai neužgožia pagrindinės statinio dalies, lieka nuošalyje, o panaudotas arkadų pagrindas neabejotinai sukuria jungtį tarp naujo ir seno.
Kitas svarbus akcentas, krentantis į akis yra tam tikras planinis chaotiškumas. Naujieji priestatai vienas kito ar pagrindinio rūmo atžvilgiu ir vientisi, ir atskiri. Tūrio prasme jie kuriami lyg ir atskirai, tačiau architektūrinių detalių pagalba tarsi sujungiami į visumą. Paradoksalu, tačiau net ir pagrindinis istorinių rūmų statinys yra sujungtas tarsi iš atskirų dalių, todėl šis kompozicinis chaosas yra dar viena juos siejanti jungtis.
Kalbant apie eksterjerą, o tuo pačiu ir interjerą, daugiausiai naudojamas gausiai skaidytos stiklo plokštumos, kurios iš tolo galėtų priminti oranžerijas, tačiau skaidraus stiklo prieglobstyje – įsikūręs sveikatingumo centras su procedūriniais kambariais, poilsio, maitinimo zonomis ir visais kitais būtinais funkciniais atributais, atitinkančiais šiuolaikinio, modernaus žmogaus poreikius.
Numatyta lauko poilsio zona suteikia galimybę kiekvienam gėrėtis atsiveriančiais kraštovaizdžio reginiais nuo šlaito terasos, ypač tiems, kurie apsistoję viešbučio kambariuose su kuklesne panorama pro langus. Taip pat, lauko zonoje pratęsiamas vidaus baseinas, todėl svečiai gali rinktis, ar stebėti kraštovaizdį būnant vandenyje, ar nuo gultų. Žinant, kokios palankios terminių vandenų galimybės šiame Vokietijos krašte ir kokiai galybei sveikatingumo centrų jos tarnauja, ko gero ir šiame lauko baseine būtų galima mėgautis šiltomis srovėmis, net ir šaltuoju metų sezonu.
Taigi, viešbučio ir Spa centro projektas yra šių laikų stiklinio dizaino pavyzdys su geromis intencijomis užimti antraplanį vaidmenį viso istorinio komplekso sudėtyje, tačiau suteikti visas aukščiausios rūšies ir komfortabilumo paslaugas kiekvienam viešbučio svečiui.

Santrauka
Architektūros studijos „Arches“ projektas viešbučio ir Spa centro plėtrai Buhl mieste atitinka svarbiausius vokiško komforto kriterijus: šiuolaikiškas dizainas, aukščiausio lygio paslaugų galimybės ir kompromisiškas santykis su istorija.

(schema 2(schema 3) (pav. 4) - Buhlerhohe -  renovacija(schema 3) (pav1

error: