Ir didesniuose Lietuvos miestuose nėra daug kokybiškos šiuolaikinės architektūrinės renovacijos pavyzdžių, o mažuosius miestelius kokybiška renovacija dažniausiai apskritai aplenkia. Bet štai Rietave – mažame, vos 4000 gyventojų miestelyje – architektūros studija „Aketuri Architektai“ neabejotinai paneigė šią „taisyklę“  – buvusią Oginskių dvaro arklidę su karietine jie prikėlė naujam miestelio kultūros centro gyvenimui.

Renovuotasis pastatas – kultūros paveldo vertybė, menanti dar 19 a. antrąją pusę. Išlikusi per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinį karą karietinė sovietmečiu neteko autentiškumo: buvo pristatyti betoniniai frontonai, įdėti tūriniai stoglangiai. Pastaruosius dešimtmečius pastate, nors ir apleistame, buvo mokyklos sporto salė, o mokyklą uždarius pastatas tapo nebenaudojamas. Renovacijos projektas buvo pradėtas 2009 metais, realizuotas 2013-aisiais, ir dabar karietinė pritaikyta viešojo turizmo ir bendruomenės poreikiams: įrengtos koncertų salės, įsikūrė turizmo informacijos centras, vietinė verslo skatinimo agentūra.

A016_18

Skaityti toliau…

 

Adresas: Eivenių 4, Kaunas

Architektės: Gražina Janulytė-Bernotienė ir Guoda Zykuvienė

Projekto komanda: Loreta Bulakienė, Erikas Klinavičius, Rimantė Lydytė, Agnė Andriukaitienė ir Agnė Mikėnaitė

Konstruktorius: Vytis Pijus Čiras

 

Techniniai duomenys:

Bendrasis plotas 11.712 m2

Pastato tūris 58.895 m3

Projekto biudžetas: 53 mln. lt.

 

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų teritorija praturtėjo nauju kokybiškos architektūros statiniu – Gražinos Janulytės-Bernotienės ir Guodos Zykuvienės tandemo suprojektuotu Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centru. Centre įsikurs farmacijos, medicinos ir kitų biomedicinos sričių mokslininkai, atliksiantys įvairius fundamentalius, taikomuosius ir sveikatos technologijų tyrimus. Pastatas funkcionuos ne vien mokslo ritmu: čia vyks paskaitos farmacijos fakulteto studentams, dirbs fakulteto administracija ir mokslinė vadovybė. Spaudoje jau nušviestas ir centro įsikūrimo įvykis, ir atidarymo iškilmės. Tačiau, akcentuojama tik centro, kaip ypatingos strateginės svarbos objekto atsiradimas, t.y. veiksmingesnių vaistų paieška, ląstelių genetika, biofarmaciniai tyrimai ir pan. Architektūros eilutėje geriausiu atveju paminėtos statinio architekčių pavardės. Todėl kur kitur, jei ne „Archiformos“ puslapiuose, galima skirti deramą dėmesį procesui – architektūrai, kuris jau baigtas. Juk būtent architektūros proceso rezultatas sukūrė erdves, kuriose galimai gims inovatyvios idėjos, ras būdų išgydyti sudėtingas vėžio formas, pažabos virusus ar sukurs laimės piliulę.

IMG_4783IMG_6373IMG_7927IMG_7937IMG_7950

IMG_7977

_MG_0024

_MG_9898

Skaityti toliau…